INTERVIEW WITH BP. RICHARD WILLIAMSON

POLISH TRANSLATION

( WYWIAD Z BISKUPEM RYSZARDEM WILLIAMSONEM)

Swedish journalist ( next, SJ): Biskupie Williamson, czy to Pańskie słowa: Nie było ani jednego Żyda, który zostałby zabity w komorze gazowej. To wszystko kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa?

Bp. R. Williamson ( next, RW ): Cytuje Pan słowa, które wypowiedziałem wiele lat temu w Kanadzie. Tak, wierzę, że historyczne dowody zdecydowanie zaprzeczają tezie, że 6 milionów Żydów zostało zagazowanych w komorach gazowych w efekcie zamierzonej polityki Adolfa Hitlera.

SJ: Ale mówi Pan, że ani jeden Żyd nie został zabity....

RW:... w komorach gazowych.

SJ: Czyli nie było komór gazowych?

RW: Wierzę, że nie było komór gazowych. Tak, myślę że- a wskazują na to przestudiowane przeze mnie dowody- kieruję się dowodami, a nie emocjami... Ludzie, którzy są przeciwni temu, co się dzisiaj pisze o Holokauście, nazywa ich się rewizjonistami, dochodzą do wniosku..., że w nazistowskich obozach koncentracyjnych zginęło 200-300 tysięcy Żydów, jednak żaden z nich nie zginął w wyniku gazowania w komorze gazowej.
Słyszał Pan o raporcie Leuchtera? Fred Leuchter był specjalistą od komór gazowych. Zaprojektował komory dla 3 amerykańskich stanów do wykonywania egzekucji na kryminalistach. Zatem znał się na rzeczy. I w latach 80-tych dokonał analizy tego, co zostało z niemieckich komór gazowych. Ostatecznie doszedł do wniosku, że komory te nie mogły służyć do gazowania większych grup ludzi.
Gaz jest bowiem bardzo niebezpieczny. Wyobraźmy sobie, że chcemy zagazować 300 osób, które umieszczamy w jednej komorze. To naprawdę bardzo niebezpieczne, żeby wejść do środka i zabrać ciała. Bo gaz pozostanie w ubraniach zabitych i zabije również te wchodzące osoby. To bardzo niebezpieczne. Poza tym, jak już zagazujesz ludzi- musisz pozbyć się samego gazu. Aby to zrobić potrzebujesz wysokiego komina. Jeżeli będzie to niski komin- gaz będzie się utrzymywał przy posadzce i zabije wszystkich wchodzących. Jeżeli tam ( w Auschwitz) byłyby wysokie kominy, ich cienie kładłyby się na ziemię. I alianckie samoloty, które fotografowały Auschwitz utrwaliłyby te cienie. A na zdjęciach tych cieni nie było. Według świadectwa Freda Leuchtera nie mogło więc tam być komór gazowych. Leuchter oglądał też drzwi komór gazowych. Takie drzwi muszą być całkowicie szczelne, nie mogą przepuszczać powietrza. Inaczej gaz by się ulotnił i zabił ludzi na zewnątz. Zaś drzwi, które pokazywane są dzisiaj turystom w Auschwitz nie są szczelne.

SJ: To, co Pan mówi oznacza, że nigdy nie było Holokaustu.

RW: Mówię, że kieruję się historycznymi dowodami i opiniami ludzi, którzy przestudiowali te dowody. Jeżeli zmienią swoją opinię- z chęcią się o tym dowiem. Ale uważam, że powinniśmy się kierować dowodami. Uważam, że w nazistowskich obozach koncentracyjnych zginęło od 200 do 300 tysięcy Żydów, ale żaden z nich ( nie stracił życia) w komorze gazowej.

SJ: Jeżeli nie jest to antysemityzm, to czym jest antysemityzm?

RW: Antysemityzm... Jeżeli antysemityzm jest zły, to oznacza to, że jest to mówienie rzeczy nieprawdziwych. Jeżeli jednak coś jest prawdziwe- to nie może być złe. Mnie zresztą nie interesuje słowo antysemityzm... To słowo jest bardzo niebezpieczne.

SJ: Biskup nazwał Pana antysemitą.

RW: Biskup może mnie nazwać dinozaurem, idiotą, czy jakkolwiek mu się podoba. To sprawa historycznej prawdy. A ona wynika z dowodów, a nie z emocji.
Na pewno jest w tej materii wielkie wykorzystywanie... Niemcy zapłaciły (Żydom) miliardy, miliardy marek, a teraz euro, gdyż Niemcy mają kompleks winy, bo zagazowali 6 milionów Żydów. A ja nie uważam, żeby 6 milionów Żydów zostało zagazowanych. Proszę być ostrożnym, błagam Pana. To, co mówię jest wbrew niemieckiemu prawu. Jeżeli byłby tu przedstawiciel niemieckich władz, mógłby mnie Pan wsadzić do więzienia zanim wyjadę z Niemiec. Mam nadzieję, że nie jest to Pana intencją.

THE END
KONIEC


TRANSLATED BY D.R.